Urla Diğer Sağlık Personeli Kursu

Urla Diğer Sağlık Personeli Kursu+90 552 860 76 10

Urla Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Uludağ Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz,eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Urla Diğer Sağlık Personeli Kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Urla Diğer Sağlık Personeli Kursu
Urla Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli Kimdir?

Diğer sağlık personeli iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde iş yeri hekimine destek olarak çalışan sağlık personelidir diğer sağlık personeli bu meslek dalının yönetmelikte geçen adı olması ile beraber iş yeri hemşiresi olarak da adlandırmak mümkündür.

Diğer Sağlık Personeli Nasıl Olunur?

Bu soruyu diğer sağlık personeli kimler olabilir diye de sormanız mümkün olur.

Diğer sağlık personeli olabilmek için gerekli şartlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Diğer sağlık personeli olmak isteyenlerin öncelikle uygun bölümlerden mezun olması gerekir. Hemşire, çevre sağlığı teknisyeni, acil tıp teknisyenliği ve sağlık memurluğu mezunu olanlar diğer sağlık personeli olmak için uygun bölümlerden mezun olma şartına sahiptirler.

Diğer sağlık personeli olmak için uygun bölümlerden mezun olanların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları aracılığıyla diğer sağlık personeli kursu almaları gerekir.

Diğer Sağlık Personeli Kursunu Nereden Alabilirim?

Uludağ Uzman Akademi, diğer sağlık personeli kursu eğitimleri de düzenler. Uludağ Uzman Akademi’de diğer sağlık personeli kursu eğitimleri 90 saattir. Tamamen uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir. Diğer sağlık personeli kursu katılımcılarına özel ücretsiz konu anlatım ve deneme kitabı kursiyerlerimizin adreslerine gönderilir. Aynı zamanda ÖSYM tarafından düzenlenen İSG sınavına kursiyerlerimizin daha iyi hazırlanabilmeleri için diğer sağlık personeli kursu katılımcılarımıza 90 saat online soru çözüm programı gerçekleştiriyoruz. Uludağ uzman Akademi diğer sağlık personeli kurslarını tamamen uzaktan eğitim ile gerçekleştirir. Diğer sağlık personeli kursu derslerine Türkiye’nin dört bir yanından katılmak mümkündür. Bu da Uludağ Uzman Akademi’yi ” Türkiye diğer sağlık personeli kursu” yapar.

Diğer sağlık personeli kursu katılımcılarımıza özel WhatsApp ders çalışma grupları oluşturuyoruz. Uludağ uzman Akademi WhatsApp ders çalışma grupları ile diğer sağlık personeli kursu ayrıcalığını yaşamanız mümkün.

Diğer sağlık personeli kursu katılımcılarımız WhatsApp ders çalışma grupları aracılığı ile hem birbirlerinden destek alırlar hem de gerekli duyurulara ve bilgilere anında ulaşabilirler.

Uludağ uzman akademi’de diğer sağlık personeli kursları deneyimli eğiticiler tarafından gerçekleştirilir. Diğer sağlık personeli kursu dersleri 45 saat çevrimdışı ve 45 saat çevrimiçi olarak düzenlenir.

Diğer sağlık personeli kursu eğitimleri konu anlatım ve deneme kitaplarıyla desteklendiği gibi dijital ders notları ve online denemelerle de takviye edilir.

Diğer Sağlık Personeli Sınavları Nasıl Gerçekleştirilir?

Diğer sağlık personeli kursu alarak sınavlara girmeye hak kazananlara ÖSYM tarafından sınav yapılır.

İş sağlığı güvenliği sınavı olarak adlandırılan ve ÖSYM sınav takviminde de yer alan bu sınavlar yılda iki defa gerçekleştirilir.

İSG sınavları çalışma ve sosyal güvenlik Bakanlığı’nın görevlendirilmesi ile iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve diğer sağlık personeli adayları için aynı gün ve aynı seansta gerçekleştirilir. İSG/ DSP sınavında geçme notu 60’tır. Diğer sağlık personeli kursunu tamamlayan katılımcılarımız bu sınava girerek 50 soruda en az 30 doğru yaparak 60 puan ve üzeri almalıdır.

Diğer Sağlık Personeli Sertifikamı Nasıl Alabilirim?

Diğer sağlık personeli kursu sonrası, İSG sınavında başarı gösterenlerin sertifikaları çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı tarafından düzenlenir. Diğer sağlık personellerinin sertifikaları posta yoluyla gönderilmek yerine, e-devlet üzerinden ulaştırılır.

Diğer sağlık personeli olarak görev alacakların e-devlet üzerinden sertifikalarını görüntülemelerinin ardından işlem yapma hakkına sahip olurlar.

Uludağ Uzman Akademi’ye Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Uludağ Uzman Akademi diğer sağlık personeli kursu eğitimine kayıt yaptırmak isteyenlerin kurumuza gelerek başvuru işlemlerini tamamlamaları mümkün. Aynı zamanda diğer sağlık personeli kursu başvuru işlemlerini online olarak gerçekleştirmeniz de mümkün. Uludağ Uzman Akademi diğer sağlık personeli kursuna başvuru yapmak için gerekli evraklar ise şunlardır.

Kimlik

Mezuniyet belgesi/ diploma

İsim soyisim değişikliği durumunda bireysel vukuatlı nüfus kayıt örneği

Diğer sağlık personeli kursu başvuru dilekçesidir.

Uludağ Uzman Akademi’ye diğer sağlık personeli kursu için kayıt yaptırmak isteyenler veya eğitimlerle alakalı geniş bilgi almak isteyen kursiyer adaylarımız ana sayfamızda bulunan telefon numarası üzerinden ayrıca WhatsApp ve jivo canlı destek hatlarımızdan bize her zaman ulaşabilirler. Kurslarımızla alakalı tüm sorularınızı eğitim danışmanlarımızla sorabilir gerekli bilgileri alabilirsiniz. Uludağ uzman Akademi başta diğer sağlık personeli kursu olmak üzere, iş güvenliği uzmanlığı, iş yeri hekimliği kursları ile eğitimlerine online olarak devam ediyor.

Eğitimlerimiz hakkında geniş bilgi almak veya eğitim kayıtlarınızı gerçekleştirmek için bize her zaman ulaşabilirsiniz. Unutmayın Türkiye diğer sağlık personeli kursu Uludağ Uzman Akademi daima yanınızda.

Hemen Arayın