A Sınıfı İş Güvenliği Kursu

A Sınıfı İş Güvenliği Kursu programları “çok tehlikeli” iş yerlerinde görev almak için gereklidir. Bu konuda “Uludağ Uzman Akademi” olarak sizlere “A Sınıfı İş Güvenliği Kursu”  eğitim programları sunmaktan gurur duyuyoruz.

 

A Sınıfı İş Güvenliği Kursu

İş Güvenliği Nedir?

Firmalarda üretimin yapılmasında meydana gelme olasılığı olan risklerden, sağlığa zarar verebilecek problemlerden korunmak ve daha iyi bir iş ortamı oluşturmak için yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır.

Çalışanları iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumak ve işyerlerinde sağlığın geliştirilmesi çalışmalarını planlamak İSG’ de öncelikli hedeftir.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği alanında görev almak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip teknik personeldir. A Sınıfı İSG uzmanları;

Az tehlikeli

Tehlikeli

Çok tehlikeli iş yerlerinde görev yapma yetkisine sahiptirler. Özellikle diğer sınıflardaki iş güvenliği uzmanlarının görev alamadıkları yerlerde görev alırlar. Yapı ve inşaat, maden, hastane, tersane, ağır sanayi, petrol rafineleri başlıca çalışma alanlarını oluşturur.

Eğitimlere Kimler Katılabilir?

Bursa Uludağ Uzman Akademi’de A Sınıfı İSG Kursu almak isteyenlerin öncelikle B Sınıfı İş Güvenliği uzmanı olmaları ve bu sertifika ile 3 yıl tam zamanlı çalışmış olmaları gerekir.

Eğitimler Nasıl Kayıt Olabilirim?

Bursa’da bulunan kurumumuzda kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz; ayrıca online kayıt yapma fırsatınız da söz konusudur. A Sınıfı İş Güvenliği Kursu programlarına kayıt yaptırmak için gerekli evraklar ise;

  • Kimlik
  • Diploma (e – devlet mezun belgesi, geçici mezuniyet belgesi)
  • Kurs Başvuru Formu
  • İSG Katip Çalışma Raporudur.

A Sınıfı İş Güvenliği Kursu Eğitimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Uludağ Uzman Akademi’de, “A Sınıfı İş Güvenliği Kursu” programları 220 saatte gerçekleştirilir. Kurslar, ÇSGB tarafından verilen yetki ile gerçekleştirilir.

Eğitimlerimiz, teorik ve pratik eğitimler olarak iki bölümde gerçekleştirilir. Öncelikle teorik eğitimler gerçekleştirilir. Eğitim süresi 180 saattir ve internet aracılığıyla eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Teorik eğitimler öncelikle 81 saat çevrimdışı derslerle başlar. Bu bölümde, kursiyerlerimiz derslere kendileri için uygun saatlerde katılma olanağına sahiptirler. Derslere Uludağ Uzman Akademi ana sayfasında bulunan uzaktan eğitim sekmesinden giriş yapılır.

İkinci kısım ise, 99 saatlik çevrimiçi derslerdir. Bu eğitimler, A Sınıfı İş Güvenliği Kursu programı kursiyerlerimiz için eğitimler bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde düzenlenir ve iki farklı seansla gerçekleştirilir. Kursiyerlerimiz,  A Sınıfı İSG Kursu derslerine sabah 09.00 ile 15.00 saatleri arasında veya öğleden sonra 15.00 ile 21.00 saatleri arasında katılabilirler. Katılımcılarımız, kayıt sırasında hangi seansla eğitime katılmak istediklerini belirtebilirler.

Teorik eğitimlerinin tamamlanmasının ardından A Sınıfı İş Güvenliği Kursu pratik eğitimleri başlar. Türkiye’nin her yerinden teorik eğitimlere katılabileceğiniz gibi pratik eğitimlere de bulunduğunuz şehirden katılabilirsiniz. 40 saat süren uygulamalı eğitimler için Uludağ Uzman Akademi birçok ilde staj alanlarına sizleri yönlendirir. Böylelikle İSG Kursu programlarınızı tamamen uzaktan eğitim ile tamamlayabilir ve sınavlara katılma hakkı elde edebilirsiniz.

İSG Sınavlarına Hazırlıkta Zirve İsim 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından görevlendirilen ÖSYM, yılda 2 defa İSG adıyla sınavlar düzenlemektedir. Bu sınavlara, iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim alanlar katılabilirler.

Sınavlar, 50 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. A Sınıfı İSG Kursu alanların en az 35 soruya doğru cevap vermek gerekmektedir. Her sorunun doğru cevabı 2 puan olarak hesaplanır; 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılırlar. Sonrasında ise gerekli işlemleri tamamlarlar ve bakanlık İSG Katip programı aracılığı ile adayların sertifikalarını gönderir.

Başarılı olamayan katılımcılar, sonraki tarihlerde gerçekleştirilecek sınavlara sadece ÖSYM başvurularını gerçekleştirerek yeniden katılabilirler. Tekrar eğitim almalarına gerek yoktur. Başarısız olanlar, ilerleyen dönemlerde Asya Akademi’nin kaynaklarından ücretsiz olarak tekrar yararlanabilirler. Çünkü biz sizinle sadece bir eğitim dönemi değil, kariyeriniz boyunca birlikte olacağız.

Sizinleyiz

“Uludağ Uzman Akademi” olarak, “A Sınıfı İş Güvenliği Kursu” programımızla İSG alanında uzmanlaşmanızı sağlamayı hedefliyoruz. Siz de kurumumuz bünyesinde kaliteli eğitim ve sertifikalandırma olanağıyla güvenli bir iş hayatına adım atabilirsiniz.

Bursa İş Güvenliği Kursu Uludağ Uzman Akademi’de eğitim alan kursiyerlerimize;

Konu anlatımı, deneme kitabı ve soru bankasından oluşan üçlü kitap seti hediye ediyoruz.

Dijital ders kaynakları ile desteklemeye devam ediyoruz.

Oluşturduğumuz ders çalışma platformları ile kursiyerlerin bilgi alış – verişinde bulunmalarına ve birlikte ders çalışmalarına olanak sağlıyoruz.

Her sınav öncesi online soru çözüm programları gerçekleştiriyor ve katılımcılarımızın başarıya bir adım daha yaklaşmalarını sağlıyoruz.

Online derslerin videolarına da istediğiniz her zaman ulaşma fırsatı veriyoruz.

İSO 9001 Kalite yönetimi eğitimi

14001 2015 Çevre yönetim sistemi

İSO 45001:  2019 İş güvenliği yönetim sistemi

İSO 10002 Müşteri yönetim sistemi eğitimleri de yine kursiyerlerimize armağanımızdır.

Bizlere her zaman ulaşabileceğiniz gibi eğitimlerimize de her yerden katılabilirsiniz.