B Sınıfı İş Güvenliği Kursu

B Sınıfı İş Güvenliği Kursu Uludağ Uzman Akademi Bursa’da bulunan bir eğitim kurumu olmasına rağmen çevrimiçi eğitimleri ile Türkiye İSG Kursu durumundadır.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu programları düzenleme yetkisi verilmiş bir eğitim kurumu olmakla beraber dersler uzaktan eğitim ile gerçekleştirilir.

 

B Sınıfı İş Güvenliği Kursu

Online ders programlarının yanı sıra katılımcılarına B Sınıfı İSG Kursu programlarında birçok faydalı ders materyalleri ve sınava yönelik ek programlar sunar. Ayrıca her katılımcısına kariyerlerinde yardımcı olmak amacıyla 4 ISO Sertifikası eğitimini de hediye ederler.

Katılımcılarımız WhatsApp ders çalışma gruplarımız ile sınıf ortamının verimliliğinden yararlanırlar. Bilgi alış – verişi ile birlikte B Sınıfı İş Güvenliği Kursu ders kaynakları ile ilgili bilgi aktarımından yararlanırlar. Ayrıca kurumumuz kursiyerlerimize bahsettiğimiz WhatsApp ders çalışma gruplarından önemli ilanları ve dijital notları paylaşır.

Sınava yönelik hazırlanmış konu anlatımı, deneme kitabı ve soru bankasından oluşan “3lü” kitap seti ile de B Sınıfı İş Güvenliği kursiyerlerimize hazırlık konusunda katkıda bulunur.

Online soru çözüm programları ile sınavlara hazırlıkta B Sınıfı İş Güvenliği Kursu katılımcılarımızın yeterli çalışma düzeyine erişmelerini sağlıyoruz.  Sektör içerisinde en tanınmış eğiticilerin öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz soru çözüm ve ders tekrarı programlarına ücretsiz olarak katılım sağlayabilirsiniz.

  • İSO 9001: Kalite yönetimi belgesi
  • 14001: 2015 Çevre yönetim sistemi belgesi
  • İSO 45001: 2019 iş güvenliği yönetim sistemi
  • İSO 10002 Müşteri yönetim sistemi belgesi sertifika eğitimleri de B Sınıfı İş Güvenliği Kursu katılımcılarımıza ücretsizdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İSG ( İş sağlığı ve güvenliği) genellikle işyerinden kaynaklanan veya işyerlerinde ortaya çıkabilen, işçilerin sağlığını ve iyi oluşunu etkileyebilecek tehlikelerin önceden tahmin edilmesi, tanınması, değerlendirilmesi ve kontrolüyle ilgilenen bir bilim olarak tanımlanır. Ayrıca, çevredeki topluluklar ve genel çevre üzerinde olası etkileri dikkate alır. Bu alan geniş kapsamlıdır ve birçok disiplini ve çok sayıda işyeri ve çevresel tehlikeyi içerir.

Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kurallarının ulusal düzeyde oluşturulması ve uygulanması için türlü yapılar, beceriler, bilgi ve analitik kapasitelere ihtiyaç vardır. Bu “yapı taşlarının” koordinasyonu ve uygulanması sayesinde işçilere ve çevreye koruma sağlanır.

Neden İş Sağlığı ve Güvenliği?

Çeşitli çalışma ortamlarında, çalışanların sağlık risklerinde birden fazla faktör rol oynayabilir, risk düzeyi her ne olursa olsun göz ardı edilmemelidir. Tehlike faktörlerin bazıları diğerlerinden daha az tehlike oluşturuyor olsa da yok sayılamaz.

Tüm işyerlerinde ve alanlarında, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, yaralanmaların ve hastalıkların önlenmesi konusunda önlem alır ve gerekli bilgileri aktarırlar. Böylelikle daha güvenli bir iş ortamı sunulur.

Kurumların İSG Hizmeti Almalarının Yararları Nelerdir?

  • İş yerlerindeki olumsuzlukları azaltır
  • Devamsızlığı ve personellerin işten ayrılmasını azaltır
  • Üretkenliği artırmasını sağlar
  • Kaza, yaralanma gibi durumlardan kaynaklanan tazminatları minimize eder.
  • Uygun bir sağlık ve güvenlik kültürü oluşmasını sağlar.
  • Personel moralini iyileştirin

Kimler B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

Bursa’nın İş Güvenliği Kursu Uludağ Uzman Akademi’de B Sınıfı İSG Kursu alabilmeniz için öncelikle C Sınıfı uzman olmanız ve 3 yıl tam zamanlı olarak görev yapmanız gereklidir. Sonrasında ise B Sınıfı İSG Kursu programlarını tamamlamanız gereklidir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda da başarılı olmanız gereklidir.

B Sınıfı İş Güvenliği Kursu Eğitimleri Nasıl Düzenlenir?

Bakanlık onaylı kurslarımıza tamamen uzaktan eğitim ile katılabilirsiniz. 220 saat olan eğitimlerimiz teorik ve pratik eğitim olarak gerçekleştirilir.

İlk olarak 81 saat offline (çevrimdışı ) eğitimler gerçekleştirilir. Kurumumuzun internet sayfasında bulunan “uzaktan eğitim” sekmesinden çevrimdışı eğitimlerimize B Sınıfı İş Güvenliği Kursu katılımcılarımız katılabilir. Bahsi geçen çevrimdışı eğitimler belli saatler arasına sıkıştırılmış değildir; çünkü Uludağ Uzman Akademi katılımcılarımız günlük programlarına göre derslerine giriş yapabilirler.

Sonrasında ise teorik eğitimlerin diğer kısmı yani online eğitimler gerçekleştirilir. Çevrimiçi dersler 99 saattir ve iki farklı ders grubu ile gerçekleştirilir. B Sınıfı İş Güvenliği Kursu katılımcılarımız 09.00 ile 15.00 ve 15.00 ile 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilen seanslardan kendileri için uygun olanına katılabilirler. Böylelikle teorik eğitimler tamamlanmış olur.

En son olarak da pratik eğitimleri gerçekleştirilir. 40 saat olan uygulama eğitimleri iş gününde gerçekleştirilir. Uludağ Uzman Akademi farkıyla B Sınıfı İş Güvenliği Kursu alan arkadaşlarımıza istedikleri ilde staj (uygulama) eğitimlerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.

Sınavlara Bizimle Hazırlanın

Birçok alanda eğitimler düzenleyen kurumumuz İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki eğitimleri ile zirve isimdir. Yazılı ve dijital ders kaynakları, sınava hazırlık özel programları ile Uludağ Uzman Akademi başarının adresi olmuştur.

ÖSYM tarafından yılda iki defa gerçekleştirilen İSG Sınavlara katılabilmek için kurumumuzdan eğitim alabilir ve sınava yönelik ücretsiz programlarımıza katılabilirsiniz. B Sınıfı İş Güvenliği Kursu programı kursiyerlerimizin sınavda başarılı sayılmaları için 50 çoktan seçmeli sorunun en az 35’ine doğru cevap vermeniz gereklidir.

Hemen Uludağlı Olabilirsiniz

Kurumumuza ait telefon numaralarını arayarak, Jivo Canlı Destek Programından ve WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçmeniz mümkündür. Bizimle iletişime geçerek başta İSG Kursu programları olmak üzere, TMGD ve diğer eğitimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik kayıt işlemlerinizi online gerçekleştirebilirsiniz.