İnegöl’de İşyeri Hemşireliği Kursu

Kimler Diğer Sağlık Personeli Olabilir?

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile bakanlıkça verilen diğer sağlık personeli (işyeri hemşiresi) sertifikasına sahip kişilerdir.

1) Diğer sağlık personeli hekim ile birlikte çalışır.

2) Diğer sağlık personeli aşağıda belirtilmiştir.

a) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.
b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.
c) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.
ç) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.
d) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.
e) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.
f) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.
g) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

Kimler Diğer Sağlık Personeli Hizmeti Almak Zorundadır?

Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri diğer sağlık personeli hizmeti almak zorundadır. Az tehlikeli ve Tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri de talep etmeleri durumunda hizmet alabilirler.

Diğer Sağlık Personeli Hizmet Süreleri Nedir?

* Çok tehlikeli sınıfta yer alan 10 ila 49 çalışanı olan işyerlerinde çalışan başına ayda en az 10 dakika.
* Çok tehlikeli sınıfta yer alan 50 ila 249 çalışanı olan işyerlerinde çalışan başına ayda en az 15 dakika.
* Çok tehlikeli sınıfta yer alan 250 ve üzeri çalışanı olan işyerlerinde çalışan başına ayda en az 20 dakika.

Diğer sağlık personelinin eğitimleri

Diğer sağlık personelinin eğitim programları uzaktan ve yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Genel Müdürlükçe belirlenir. Eğitim programının süresi 90 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir. Belgeler 5 yılda bir tekrar alınan yenileme eğitimleriyle yenilenir.

Diğer Sağlık Personeli sınav koşulları nelerdir?

Katılımcılar 45 Saat uzaktan 45 saat örgün olmak üzere toplam 90 saatlik kurumumuzca verilen eğitimi tamamlamak zorundadırlar. Adaylar eğitimi tamamladıktan sonra ilgili sınava katılmalı ve Çalışma Bakanlığının düzenleyeceği 50 soruluk sınavdan 60puan başarı oranı sağlamak zorundadırlar

İnegöl İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.

İnegöl İŞ YERİ HEMŞİRELİĞİ

Biz Yeni Uzman Akademi İnegöl İŞ YERİ HEMŞİRELİĞİ olarak yıllardır eğitim sektöründe Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın izin ve yetkilendirmesi ile hizmet vermekteyiz. Biz yaptığımız işin sorumluluklarının farkındayız. Çünkü biz YENİ UZMAN AKADEMİYİZ. Siz de yaptığınız işte sorumluluk taşıdığınızı düşünüyor ve ciddi bir kurumla çalışmak istiyorsanız sizleri bekliyoruz.
Yeni Uzman Akademi’ye 0 212 809 65 89 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca 
bilgi@yeniuzmanakademi.com e –posta adresimiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ana sayfamızda bulunan formu boşluk bırakmadan doldurup bize gönderirseniz Yeni Uzman Akademi’nin Eğitim Uzmanları sizinle telefon aracılığı ile iletişime geçerek başta İşyeri Hemşireliği bir diğer ismi ile Diğer Sağlık Personeli (DSP) Eğitimi olmak üzere eğitimlerimiz hakkında sizlere gerekli bilgileri vererek, gereken rehberlik hizmetlerini sunacaklardır.
Siz de işin uzmanına danışın, YENİ UZMAN AKADEMİLİ olmakta geç kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın