İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşiresi) Kimdir?

Yasal yönetmeliğe göre iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışan, veri toplamada ve gerekli kayıtları düzenlemede hekime yardım eden sağlık çalışanlarına işyeri hemşiresi ya da diğer adı ile diğer sağlık personeli (işyeri hemşiresi) adı verilir. Bu kapsamda Diğer Sağlık Personeli (İşyeri hemşiresi) olabilecek meslekler: 

  • Hemşireler
  • Sağlık memuru
  • Çevre sağlığı teknisyeni
  • Acil tıp teknisyeni

Diğer Sağlık Personeli Eğitimleri

İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi eğitimlerini bakanlığın izni altında düzenleyen bir eğitim kurumudur. Eğitim kurumumuzda işyeri hemşireliği kursları 45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat de örgün eğitim olarak düzenlenir.

Uzaktan eğitimler; İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemi üzerinden kayıtlı derslerin takip edilmesi şeklinde düzenlenir.

Örgün eğitimler ise eğitim kurumumuz İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi’nin dersliklerinde bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde düzenlenir.

Pandemi dönemi itibari ile İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi tarafından örgün eğitimler internet ortamına taşınmıştır. Böylelikle işyeri hemşireliği eğitimleri İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi’de % 100 internet acılığıyla verilmektedir.

Diğer Sağlık Personeli Sınavları

İşyeri hemşireliği / Diğer Sağlık Personeli sınavları ÖSYM tarafından yapılır. İşyeri hemşiresi eğitimi alanları bu sınavlara girerek yeterli puanı almaları gerekmektedir.

Sınavda başarılı olanlar işyeri hemşireliği unvanı alırken sınavda başarılı olamayanlar ise tekrar kurs almaya gerek olmadan sonraki sınavlara ÖSYM başvuru işlemlerini gerçekleştirerek girebilirler.

Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Diğer sağlık personeli çalışma süreleriçalışan sayısına göre değişiklik gösterir. Buna göre;

* Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dk.

* Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dk.

* Çok tehlikeli ve 250 üzeri çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dk.

Uludağ Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi’ye kayıt yaptıracak adayların aşağıdaki belgelerle başvuru yapmaları gerekmektedir.

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

DSP’de Değişmeyen İsim

Katılımcılarımızın İzmir işyeri hemşireliği kurslarında Uludağ Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitiremeyiz. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın vereceği muhtemel cevaplardan sadece birkaç tanesini sizin için sıralayalım.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saatlik soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Uludağ Uzman Akademi eğitim sektöründe 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

Sizler de eğitimlerinizi işin uzmanı Uludağ Uzman’dan almak için acele edin.