İZMİR İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimi: 6331 sayılı iş güvenliği Kanun’una göre; ‘‘İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimliği belgesine sahip hekim’’dir.

İşyeri Hekimlerinin Yetkileri Nelerdir?

Bir İşyeri hekiminin yetkileri aşağıda belirtilmiştir:

1 İşyerinde belirlenen tehlikelerden işvereni haberdar eder.

2 Görevi amacıyla işyerinin bütün bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda inceleme ve araştırma yapar.

3 Görevinin gerektirdiği konularda işverenin bilgisi dâhilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliği yapar.

Tam süreli iş sözleşmesi ile görevlendirilen işyeri hekimleri, çalıştıkları işyeri ile ilgili mesleki gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim, seminer ve panel gibi organizasyonlara katılma hakkına sahiptir. Bu gibi organizasyonlarda geçen sürelerden bir yıl içerisinde toplam beş iş günü kadarı çalışma süresinden sayılır ve bu süreler sebebiyle işyeri hekiminin ücretinden herhangi bir kesinti yapılamaz.

İşyeri Hekimi Olarak Görev Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Hekimlerimizin işyeri hekimliği yapabilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenir. Bakanlık, hekimlerimizin işyeri hekimi olabilmeleri için koymuş olduğu şartlar;

  • İşyeri hekimliği eğitimi almak
  • İşyeri sınavlarında başarılı olmak şeklinde belirlenmiştir.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerine Kayıt Yaptırabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Eğitim almak isteyen katılımcılarımızın eğitim kurumumuza başvuru yaparak bazı evraklar ibraz etmesi gerekmektedir.  İzmir işyeri hekimliği kursu İzmir Uludağ Uzman Akademi olarak kayıt esnasında istediğimiz evraklar;

Kurs Başvuru Dilekçesi: Adayların vatandaşlık numaralarının da bulunduğu ve hangi kursu almak istedikleri belirtir ıslak imzalı dilekçedir. Kursa kayıt işlemleri için İzmir işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’ye başvurduğunuzda, kurumdan alabilirsiniz. 

Kimlik (Nüfus Cüzdanı): Üzerindeki resim ve yazıların okunur şekilde olması gerekmektedir.  

Diploma: Türkiye’deki üniversitelerin tıp fakültelerine ait diploma veya YÖK tarafından denklik verilmiş yurt dışındaki üniversitelerin tıp fakültelerine ait diplomalar veya geçici mezuniyet belgeleri ile e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgeleri bakanlık tarafından geçerli sayılmaktadır.  

İşyeri Hekimliği Eğitimleri

İzmir işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’deişyeri hekimliği eğitimleri bakanlığın belirtmiş  programları doğrultusunda ;

180 saati teorik

40 saat de pratik olmak üzere

220 saat olarak işlenirken; teorik dersler de uzaktan eğitim ve örgün eğitim olmak üzere iki bölümde işlenir.

İzmir Denilince Akla Gelen İlk Eğitim Kurumu

İzmir işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi eğitimlerini öğrenci odaklı olarak alanının en iyisi eğiticilerin eşliğinde yapmaktadır. Bu eğitimleri düzenlerken sadece katılımcılarının gireceği işyeri hekimi sınavında başarılı olmalarını sağlamak amacıyla değil; aynı zamanda katılımcıların işyeri hekimliği sektörüne adım attıklarında tam donanımlı olarak başlamalarını sağlamaktadır. Eğitim bizim işimiz parolasıyla yola çıkan eğitim kurumumuz; katılımcıları için birbirinden yararlı eğitim seçenekleri ile katılımcılarına hizmet sunmaktadır.

İzmir işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’den eğitim alan bütün katılımcılarımıza,

  • Soru Bankaları ve Konu Anlatım Kitaplarından oluşan eğitim seti hediye ediyoruz.
  •  Eğitim kurumumuzdan eğitim alan bütün kursiyerlerimize sınav öncesi 60 saatlik konu anlatımı ve soru çözüm programını da ücretsiz düzenliyoruz.
  • Bizden eğitim alan tüm kursiyerlerimize yine ücretsiz olmak üzere ISO 45001 Sertifika Eğitimi düzenliyoruz.
  • Yukarıda saydıklarımıza ilave olarak yine kursiyer ve aldığı eğitim fark etmeksizin herkese kariyer planlamalarına yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla yine ücretsiz olarak İngilizce ve Rusça eğitimleri düzenliyoruz.

Herkes Yaralansın Diye

Eğitim alanındaki dijital ders notlarımızı https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan ücretsiz yayınlamakla beraber, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki tüm mevzuatları da yine  https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan yayınlıyoruz.

İşyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi işveren ve İSG alanındaki profesyonelleri buluşturmak için sosyal medya hesaplarından iş ilanları yayınlıyor. https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut sosyal medya hesaplarımızı takip ederek iş ilanlarına siz de göz atabilir ve kendinize uygun şirkette mesaiye başlayabilirsiniz.