İSTANBUL İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimi: 6331 sayılı iş güvenliği Kanun’una göre; ‘‘İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimliği belgesine sahip hekim’’dir.

İşyeri Hekimlerinin Yetkileri Nelerdir?

Bir İşyeri hekiminin yetkileri aşağıda belirtilmiştir:

1 İşyerinde belirlenen tehlikelerden işvereni haberdar eder.

2 Görevi amacıyla işyerinin bütün bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda inceleme ve araştırma yapar.

3 Görevinin gerektirdiği konularda işverenin bilgisi dâhilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliği yapar.

Tam süreli iş sözleşmesi ile görevlendirilen işyeri hekimleri, çalıştıkları işyeri ile ilgili mesleki gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim, seminer ve panel gibi organizasyonlara katılma hakkına sahiptir. Bu gibi organizasyonlarda geçen sürelerden bir yıl içerisinde toplam beş iş günü kadarı çalışma süresinden sayılır ve bu süreler sebebiyle işyeri hekiminin ücretinden herhangi bir kesinti yapılamaz.

İşyeri Hekimi Olarak Görev Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Hekimlerimizin işyeri hekimliği yapabilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenir. Bakanlık, hekimlerimizin işyeri hekimi olabilmeleri için belirlemiş olduğu şartlar;

  • İşyeri hekimliği eğitimi almak
  • İşyeri sınavlarında başarılı olmak şeklinde belirlenmiştir.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerine Kayıt Yaptırabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Eğitim almak isteyen katılımcılarımızın eğitim kurumumuza başvuru yaparak bazı evraklar ibraz etmesi gerekmektedir.  İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi olarak kayıt esnasında istediğimiz evraklar;

Kurs Başvuru Dilekçesi: İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’ye kayıt yaptıracak adayların, vatandaşlık numaralarının da bulunduğu ve hangi kursu almak istedikleri belirtir ıslak imzalı dilekçe sunmaları gerekmektedir. Kursa kayıt işlemleri esnasında İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’den matbu halini de alabilirsiniz.   

Diploma: Pratisyen hekimliği diploması bakanlıkça yeterli görülmekle beraber, uzman hekimlik diplomaları da yine bakanlık tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca yurtdışından mezun olan hekimlerimizin İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’ye eğitim başvurularında YÖK’ten almış oldukları denklik belgesini de ibraz etmeleri gerekmektedir.  

Kimlik (Nüfus Cüzdanı): Diploma ve nüfus cüzdanı bilgilerinin tutarlı olaması gerekmektedir. Bilgilerde tutarsızlık olması halinde bakanlık tarafından kayıt işlemleri geçersiz sayılacağından; evlenme, mahkeme kararı ile isim değişikliği gibi nedenlerle bilgi tutarsızlığı halinde adaylarımızın eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’ye nüfus kayıt örneği de ibraz etmelidirler.

İşyeri Hekimliği Eğitimleri

İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’deeğitimler bakanlığın belirtmiş olduğu  programlar doğrultusunda ;

90 saat uzaktan eğitim  

90 saat teorik eğitim ve

40 saat de pratik olmak üzere toplamda 220 saat olarak düzenlenir.

İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’dePandemi döneminde örgün eğitimler online olarak yapılmaya başlanmıştır. Böylelikle Kovid -19 Pandemisine karşı mücadelelerde üstüne düşen vazifeyi yerine getirerek sosyal mesafe kuralları başta olmak üzere kuralların uygulanmasına katkıda ulunmuştur.

İşyeri Hekimliği Sınavları

Eğitimini tamamlayan katılımcılarımızın işyeri hekimi olarak görev alabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan işyeri hekimliği sınavlarına girmesi ve yeterli puanı almaları gerekmektedir. Yeterli puanı alan katılımcılar işyeri hekimi unvanına sahip olurlarken, sınavda başarısız olan katılımcılarımız da bir sonraki sınav veya sınavlara ÖSYM sınav işlemlerini gerçekleştirdikten sonar giriş yapabilirler.

İstanbul İYH Kurslarında Öncü İsim

İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi eğitimlerini öğrenci odaklı olarak alanının en iyisi eğiticilerin eşliğinde yapmaktadır. Bu eğitimleri düzenlerken sadece katılımcılarının gireceği işyeri hekimi sınavında başarılı olmalarını sağlamak amacıyla değil; aynı zamanda katılımcıların işyeri hekimliği sektörüne adım attıklarında tam donanımlı olarak başlamalarını sağlamaktadır. Eğitim bizim işimiz parolasıyla yola çıkan eğitim kurumumuz; katılımcıları için birbirinden yararlı eğitim seçenekleri ile katılımcılarına hizmet sunmaktadır.

İstanbul işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’den eğitim alan bütün katılımcılarımıza,

  • Soru Bankaları ve Konu Anlatım Kitaplarından oluşan eğitim seti hediye ederek kaliteli eğitim materyallerine ücretsiz sahip olmalarını sağlıyoruz.
  •  Eğitim kurumumuzdan eğitim alan bütün kursiyerlerimize sınav öncesi 60 saatlik konu anlatımı ve soru çözüm programını da yine ücretsiz düzenleyerek katılımcıların sınav için son rötuşları yapmalarını sağlamaktadır.  
  • Bizden eğitim alan tüm kursiyerlerimize yine ücretsiz olmak üzere ISO 45001 Sertifika Eğitimi düzenliyor ve bu eğitimler ve eğitim sonunda alacakları sertifika sayesinde sektörde bir adım daha önde olmalarını sağlıyoruz.  
  • Yukarıda saydıklarımıza ilave olarak yine kursiyer ve aldığı eğitim fark etmeksizin herkese kariyer planlamalarına yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla yine ücretsiz olarak İngilizce ve Rusça eğitimleri düzenliyoruz.

Meslektaşlarımızın Hizmetine Sunuyoruz

Eğitim alanındaki dijital ders notlarımızı https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan ücretsiz yayınlamakla beraber, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki tüm mevzuatları da yine  https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan yayınlıyoruz.

İşyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi işveren ve İSG alanındaki profesyonelleri buluşturmak için sosyal medya hesaplarından iş ilanları yayınlıyor. https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut sosyal medya hesaplarımızı takip ederek iş ilanlarına siz de göz atabilir ve kendinize uygun şirkette mesaiye başlayabilirsiniz.