Hijyen Eğitimi / Kursu

Hijyen Eğitimi / Kursu veren Uludağ Uzman Akademi Kursumuzu Arayıp İş Güvenliği Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu, İşyeri Hemşireliği Kursu Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

Hijyen Kursu
Hijyen Eğitimi / Kursu

Uludağ Uzman Akademi olarak uzun yıllardır siz değerli kursiyerlerimiz ile birlikte hareket ettiğimiz gibi 2021 yılında da farklı alanlardaki eğitimlerimizle de sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz.

Uludağ Uzman Akademi yeni yılda da başta Hijyen eğitimi olmak üzere bütün eğitimleri ile sizlerle beraber yol almaya devam ediyor. Siz de eğitimlerde Uludağ Uzman Akademi’yi seçerek başarıyı yakalayabilirsiniz.

Hijyen hayatın bir parçası, sağlığın sigortasıdır. Doktora ihtiyacımız olmaması için hijyen eğitimlerinde buluşalım.

Uludağ Uzman Akademi’ye 0 212 809 65 89 numaralı telefon ile ulaşabileceğiniz gibi bilgi@yeniuzmanakademi.com e –posta adresimizi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca ana sayfamızda bulunan formu boşluk bırakmadan doldurup bize gönderirseniz Uzman Akademi’nin  Eğitim Uzmanları sizinle telefon aracılığı ile iletişime geçerek başta Hijyen Eğitimi olmak üzere eğitimlerimiz hakkında bilgi verip aklınıza takılanları yanıtlayarak gerekli rehberlik hizmetini  sunacaktır. 

Hijyen;

Sağlıklı yaşam şartlarını öğretir.  

Birey ve toplum olarak insan sağlığının korunması ve geliştirilmesini sağlar.

 Yaşamın verimli, sağlıklı bir düzeyde uzun süre devam etmesi amacı ile sağlık bilgilerini bir sentez halinde uygular.

Hijyen, sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak amacı ile yapılan uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümüdür. Hijyen sayesinde bulunulan ortamdaki insan sağlığına zarar verebilecek bütün etmenler uzaklaştırılır.

Türkiye’de Hijyen Eğitimi bir Zorunluluk mudur?

 Gıda üretimi yapılan ve perakende iş yerleri,

 İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri,

 Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.

 Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kollarında,

 Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çıkarmış oldukları ve 5 Temmuz 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ ile hizmet alanları yukarda yazılı olan yerler başta olmak üzere Hijyen Eğitimleri resmi bir zorunluluktur. Uyulmaması halinde yetkili birimlerce çeşitli cezalar uygulanır.

Hijyen Kursu Eğitim Süreci Nasıl İşlemektedir?

Eğitimler için;

 1 adet fotoğraf

Kimlik fotokopisi gerekmektedir.

Uludağ Uzman Akademi’de Hijyen Eğitimleri bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitimciler tarafından verilir. Toplam eğitim süresi 8 saat olmakla beraber iş alanına göre ders saati artabilmektedir.

Eğitim konuları;

 Hijyen ilkelerine uyulmaması sebebiyle halk sağlığı açısından risk oluşturduğu bilinen virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantarların ve diğer enfeksiyon etkenlerinin genel özelliklerini, bulaşma yollarını, hangi iş kolunda nasıl bulaşmalar olabileceğini veya halk sağlığının nasıl tehdit göreceğini, hastalık belirtilerini ve korunma yollarından oluşmaktadır.