Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

KİMLER İŞYERİ HEMŞİRESİ OLABİLİRLER ?

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu Uludağ Uzman Akademi Kursumuzu Arayıp İş Güvenliği Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu, İşyeri Hemşireliği Kursu Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

 

İşyeri Hemşireliği,Yönetmelikte “Diğer Sağlık Personeli” ifadesi yer almaktadır.

6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile Diğer Sağlık Personeli ciddi önem kazanmıştır. Uludağ Uzman Akademi,kursiyerlerine bu kapsam da eğim vererek rehberlik ve danışmanlık yapmaktadır. İşyeri Hekimi Diğer Sağlık Personelini Görev Yetki ve Sorumluluğu Yönetmeliğinde de kapsam ifade edilmiştir.Uludağ Uzman  Akademi den alacağınız eğitimle sizler de İşyeri Hemşiresi olabilirsiniz. Hem kamuda hem de özel sektörde görev alabilmeniz mümkün.Çalışırken ek gelir kazanılabilir.İş Yasası buna imkan vermekte.

Peki kimler İşyeri Hemşiresi olabilir :

Mezuniyet fark etmeksizin (lise yada lisans) bölümün tutması yeterli,

Hemşire
Sağlık Memuru
Acil Tıp Teknisyeni
Çevre Sağlığı Teknisyeni unvanına sahip kişileri kapsamaktadır.
Bu bölümlerin herhangi birinden mezun olan kişiler başvuracağı eğitim programıdır.
İlgili kişiler Uludağ Uzman Akademi Eğitim kurumundan Diğer Sağlık Personeli eğitimini aldıktan sonra bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak ÖSYM sınavında başarılı olanlar Diğer Sağlık Personeli “İşyeri Hemşiresi” unvanı alırlar.

İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ EĞİTİMLERİ

45 Saat

45 Saat
Toplam 90 saat sürmektedir.

Diğer Sağlık Personeli Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Birçok işyerinde diğer sağlık personeli çalıştırma zorunluluğu vardır. Bu doğrultuda DSP işyeri hekimi ile beraber çalışır. Diğer sağlık personeli görev ve zorunluluklarından bazıları ise şunlardır:

– Çalışanlara hem işe girerken hem de belirli periyotlarda muayene yapılması zorunludur. Bu doğrultuda diğer sağlık personeli muayene sürecinde işyeri hekimine yardımda bulunur.

– Evrak takibi ve belge dokümantasyonu gibi sorumluluklar üstlenir. Bu doğrultuda işyeri hekiminin zaman ayıramadığı konularda çalışmaları takip eder. Çalışanlar için gerekli hatırlatmalarda bulunur. Özellikle çalışanların; muayene zamanları geldiğinde, aşı tarihlerinde ve eğitim sürelerinde görev alır. Bu noktada çalışanlara hatırlatmalarda bulunur.

– İşyerindeki ilk yardım odasının düzen ve temizliğini kontrol eder. Malzemelerin temizlik ve bakımından sorumludur. Son kullanma tarihi geçen malzemeleri kaldırır ve eksilen malzemelerin tedarik sürecini takip eder.

Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Diğer sağlık personeli çalışma süreleri çalışan sayısına göre değişiklik gösterir. Buna göre;

* Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dk.

* Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dk.

* Çok tehlikeli ve 250 üzeri çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dk.

Uludağ Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

Uludağ Uzman İşyeri Hemşireliği Kursu Uludağ Uzman Akademi Ailesi

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve beraber hareket etmekteyiz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin izmir iş yeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

işyeri hemşireliği kursu İzmir Uludağ Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini  işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun. İşyeri Hemşireliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.